
Vă dorim tuturor să primiţi în inimile voastre bucuria Naşterii Mântuitorului şi să vă bucuraţi, alături de cei pe care-i purtaţi în suflet şi în gând, de mulţimea harurilor revărsate asupra omenirii în această noapte sfântă.
,,În pace şi iubire pământul se-împresoară
Şi slove iscusite din cer mereu coboară
Cu roi de fluturi albi, Crăciunul iar soseşte
Iar pruncul , cu speranţă, în iesle odihneşte.
Cu toţii-n astă seară vom intona colinde
Speranţa înnoirii în suflet se aprinde
Şi-ai cerurilor îngeri în preajma ieslei cântă
Tresalte-a noastre inimi de NaÅŸterea cea sfântă.â€
