Sunati-ne: 0365-882845

...str. Surianu nr. 1-3 in cartierul Dambul Pietros - Tg. Mures

...str. Surianu nr. 1-3 in cartierul Dambul Pietros - Tg. Mures

Catalog școlar Online Note & Absente

Dupa furnizarea adresei de email reprezentatului clasei, veti primi o parola initiala de acces.

Pentru orice nelamuriri sau intrebari privind Catalogul Online va rugam sa ne contactati la office@it-self.ro sau la telefon 0727 645 379

Ultimele Noutăți

Sept. 9

Festivitatea de deschidere a noului an școlar 2019-2020

Curtea școlii gimnaziale Liviu Rebreanu

APR 13

Proiect educational-,,Vestitorii bucuriei Invierii”

Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu"

Mar. 8

Înscrierea în învățământul primar pentru anul școlar 2018-2019

Școala Gimnazială Liviu Rebreanu

Vezi toate evenimentele

Școala Gimnazială Liviu Rebreaanu

MISIUNEA SCOLII

Școala noastră este deschisă pentru toți cei care au nevoie de educație; În opinia noastră educația nu este un privilegiu pentru câțiva, ci este un drept al tuturor.

Școala satisface nevoia elevului de a se simți competent, integrat în colectiv și independent.

Avem ca prioritate pregătirea elevilor pentru o lume în schimbare, formându-le capacități, deprinderi și competente care să le permită să-și găsească locul și menirea socială.

Respectăm fiecare elev, oricât de modeste ar fi rezultatele școlare, identificând potențialul și aptitudinile fiecăruia pentru a le putea valorifica deplin.

Utilizăm metode activ-participative (învăț

ăre interactivă, stimularea gândirii critice și stimularea muncii în echipă) care vor motiva și stimula elevii pe durata procesului educațional.

Educăm elevii pentru a deveni buni cetățeni de tip european, pentru a avea un comportament ecologic.

Organizăm program prelungit la clasele 0-IV.

Pentru orice problemă, întrebări sau sugestii vă rugăm să ne contactați:

Tel: 0365-882845