30 octombrie 2019 .
Un nou succes al echipelor Școlii Gimnaziale Liviu Rebreanu a fost înregistrat în competiția de baschet feminin, în cadrul Gimnaziadei.
Etapa municipală a Olimpiadei sportive a fost găzduită de sala de sport a școlii noastre, la startul competiției prezentându-se 5 echipe.
Echipa noastră, pregătită de doamna profesor Ferencz Éva și de domnul profesor Bőjte Attila au ocupat locul 3, câștigând finala mică .
Felicitări !
